Wyróżnieni w 2021 roku:
Kategoria: oryginalne i twórcze osiągnięcia naukowe
Nagroda Indywidualna III stopnia dr n. med. Beata Uziębło-Życzkowska z Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych za cykl publikacji na temat zasad i bezpieczeństwa leczenia pacjentów z migotaniem przedsionków w kontekście zmniejszenia ryzyka zakrzepowo-zatorowego w erze nowych leków przeciwkrzepliwych.
Nagroda Zespołowa II stopnia – Zespół z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Hematologii oraz Kliniki Chorób Infekcyjnych i Alergologii w składzie: dr n. med. Iwona Kwiecień, dr n. biol. Elżbieta Rutkowska, ppłk dr n. med. Krzysztof Kłos, prof. dr hab. n. med. Piotr Rzepecki, dr hab. n. med. Andrzej Chciałowski – za nowatorski cykl prac dotyczących określenia profilu komórkowo-cytokinowego u pacjentów z COVID-19 z wykorzystaniem cytometrii przepływowej i analizatora hematologicznego opublikowanych w prestiżowych czasopismach o zasięgu światowym, cytowanych przez innych autorów.
Nagroda Zespołowa III stopnia – Zespół z Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej w składzie: prof. dr hab. n. med. Bolesław Kalicki, dr n. med. Agata Tomaszewska, dr n. med. Agnieszka Lipińska-Opałka, kpt dr n. med. Agnieszka Będzichowska, dr n. med. Agnieszka Rustecka – za oryginalne publikacje naukowe w zakresie wpływu modyfikowalnych czynników zewnętrznych (witaminy D i dymu tytoniowego) na stan zdrowia dzieci.
Nagroda Zespołowa III stopnia – Zespół z Kliniki Chorób Wewnętrznych Nefrologii i Dializoterapii w składzie: prof. dr hab. n. med. Stanisław Niemczyk, dr n. med. Aleksandra Rymarz, dr n. med. Anna Matyjek, dr n. med. Magdalena Mosakowska – za cykl publikacji na temat układowych zapaleń naczyń z obecnością przeciwciał ANCA w Polsce, stanowiących istotny wkład w rozwój polskiej i światowej nefrologii.
Kategoria: wyróżnione rozprawy doktorskie
Nagroda Indywidualna II stopnia dr n. med. Izabela Nowak-Gospodarowicz z Kliniki Okulistyki – za rozprawę doktorską pt.: „Ocena leczenia chirurgicznego niedomykalności szpary powiekowej spowodowanej utrwalonym porażeniem nerwu twarzowego poprzez dociążenie powieki górnej implantem ze złota”, która uzyskała wyróżniające recenzje a wyniki badań stanowiące podstawę rozprawy zostały upowszechnione w wysoko punktowanych czasopismach naukowych.
Kategoria: osiągnięcia dydaktyczne
Nagroda Indywidualna II stopnia prof. dr hab. n. med. Renata Duchnowska z Kliniki za twórczy udział w rozwoju Studenckiego Koła Naukowego „SPERO” przy Klinice Onkologii WIM, których członkowie uczestniczą w badaniach naukowych i są autorami artykułów w czasopismach o zasięgu międzynarodowym.
Nagroda Zespołowa III stopnia – Zespół z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii, Alergologii i Immunologii Kliniczne w składzie: ppłk lek. Rafał Sokołowski, lek. Michał Rząd – za aktywność naukową i kliniczną Studenckiego Koła Naukowego „Iron Lung” przy Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii, Alergologii i Immunologii Klinicznej.
Nagroda Zespołowa III stopnia – Zespół z Kliniki Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii w składzie: płk. dr n. med. Radosław Tworus, mgr Michał Kuroń, mgr Paulina Szymanik – za przygotowanie organizacyjne i merytoryczne oraz prowadzenie szkoleń dla lekarzy psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów z Ukrainy w ramach programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, docenioną przez Ukrainę i Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku.
Kategoria: osiągnięcia organizacyjne
Nagroda Zespołowa III stopnia – Zespół z Oddziału Teleinformatyki, Wydział Sprzedaży i Świadczeń Medycznych w składzie: płk dr inż. Piotr Murawski, mgr Agnieszka Opłocka, mgr Barbara Grudek, MBA – za opracowanie i wdrożenie w Wojskowym Instytucie Medycznym systemu informatycznego „Kontrakty”.
Oprac. Dorota Połeć, Główny Specjalista, Biuro Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych