Przejdź do menu Przejdź do treści

Wymagane jest skierowanie na Dział (pracowania) fizjoterapii – 1310, które można otrzymać m.in. w poradni rehabilitacyjnej, neurologicznej, ortopedycznej.   

Pacjent w ciągu roku może skorzystać z 20 zabiegów w kriokomorze.

 

Zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu: 22 381 25 25 (wew. 8) w godzinach 8:00-17:00.

 

 

 

Terapia zimnem w temperaturze w przedziale od -110 do -160 stopni stosowana w medycynie zarówno wobec chorych, jak i zdrowych osób. Zabieg w komorze kriogenicznej trwa max. 3 minuty. W tak krótkim czasie krioterapia korzystnie wpływa na fizyczny, a także psychiczny stan zdrowia chorego. Lodowaty gaz powoduje zwężenie naczyń w skórze i tkance podskórnej – w ten sposób organizm próbuje ogrzać i ochronić ciało przed zamrożeniem.  Organizm wprowadzony w tryb „przetrwania” powoduje zmniejszenie przemian materii poprzez zmniejszony przepływ krwi w ochłodzonych tkankach. Wychodząc z kriokomory, mniej więcej po 2-6 minutach od oziębienia, występuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, które powoduje nawet 4-krotnie większy przepływ krwi, a tym samym zwiększenie przemiany materii.

 

Zabieg składa się z czterech etapów: pomiaru ciśnienia tętniczego, pobytu w przedsionku kriokomory w temperaturze ok. – 60 stopni C przez okres do 1 minuty, pobytu w komorze właściwej kriokomory w temperaturze od -160 stopni C do -110 stopni C przez okres maksymalnie 2 – 3 minuty, ostatnim etapie są to ćwiczenia kinezyterapeutyczne pod nadzorem fizjoterapeuty (ok. 30 minut). Wskazane etapy należy powtarzać w cyklu 10 dni następujących po sobie.

 

Kriokomora wspomaga leczenie takich schorzeń jak m.in. choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporoza, atopowe zapalenie skóry, zaburzenia hormonalne, depresja, stany lękowe, bezsenność. 

 

 

 

 

Plakat reklamowy kriokomory w legionowie.