Przejdź do menu Przejdź do treści

dr hab. Zbigniew Rogulski, prof. ucz. jest kierownikiem grupy badawczej Radiochemia dla Medycyny i Przemysłu działającej w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, z którym związany jest zawodowo od 2004 r. W latach 2016-2024 Prodziekan Wydziału Chemii w zakresie finansów, rozwoju i infrastruktury. Były Członek Zarządu oraz Rady Nadzorczej UWRC sp. z o.o. spółki celowej Uniwersytetu Warszawskiego powołanej w celu komercjalizacji bezpośredniej wyników prac B+R opracowywanych na UW. Absolwent kierunkowych studiów podyplomowych w zakresie „Zrównoważonych finansów” (WPiA UW, 2024), „Zarządzania uczelnią wyższą” (WZ UW, 2017) oraz specjalistycznych szkoleń w zakresie komercjalizacji prac B+R oraz zarzadzania projektami. Od 2017 r. do chwili obecnej Przewodniczący Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Przemysłu Organicznego. Laureat licznych nagród zespołowych oraz indywidualnych z zakresu działalności naukowej i wdrożeniowej m.in. nagroda Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcie naukowo-techniczne, nagroda zespołowa w Konkursie na Polski Produkt Przyszłości, nagrody i medale na międzynarodowych wystawach wynalazków i nowych technologii. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego (2016) intensywnie rozwija tematykę badań o charakterze podstawowym i aplikacyjnym związaną z wykorzystaniem radiofarmaceutyków (badania przedkliniczne) w medycynie w zakresie: syntezy i oceny możliwości zastosowania nowych radioznaczników stosowanych w medycynie nuklearnej, oceny możliwości zastosowania komórek macierzystych w leczeniu serca pozawałowego, wykorzystaniu innowacyjnych radioznaczników w diagnostyce medycznej np. monitorowaniu rozwoju nowotworów nerek, chorobach neurodegeneracyjnych, opracowaniu i wdrażaniu nowych metod wytwarzania radioizotopów. Autor i współautor 60 publikacji naukowych; Indeks Hirscha – 16, liczba cytowani – 667.

Laboratorium Onkologii Molekularnej i Terapii Innowacyjnych

Wojskowego Instytutu Medycznego-PIB

ma przyjemność zaprosić 

 

na wykład dr hab. Zbigniewa Rogulskiego

 z Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego

na temat:

 

„Radioizotopy i promieniowanie jonizujące

– uniwersalne narzędzie w poszukiwaniu kandydatów na leki oraz preparaty diagnostyczne”

 

który odbędzie się

 18.11.2024r. (poniedziałek) o godzinie 13.00, sala wykładowa LOMTI (Budynek nr 33, 3 piętro)

 

 

Techniki izotopowe tj. pozytonowa tomografia emisyjna (PET) i tomografia emisyjna pojedynczych fotonów (SPECT) są doskonałym narzędziem umożliwiającym uzyskanie miarodajnych i precyzyjnych wyników, w szczególności w przypadku prowadzenia badań substancji biologicznie czynnych w fazie przedklinicznej. Zastosowanie powyższych technik w połączeniu z tomografią komputerową (CT) pozwala na szybkie i precyzyjne określenie zmian chorobowych w organizmie, postępów leczenia czy badanie metabolizmu potencjalnych leków. Wysoka czułość i rozdzielczość technik izotopowych sprawia, że stają się one podstawowymi metodami diagnostycznymi stosowanymi między innymi w onkologii, kardiologii czy neurologii. W ramach seminarium zaprezentowane zostaną informacje z zakresu zastosowywania radioizotopów (a w zasadzie promieniowania jonizującego emitowanego przez te radioizotopy) w pracach nad rozwojem preparatów diagnostycznych i terapeutycznych. Przedstawione zostaną wyniki w zakresie znakowania bezpośredniego i pośredniego materiału biologicznego (komórek macierzystych) wykorzystywanego do monitorowania procesu leczenia zmian chorobowych serca pozawałowego; wykorzystania preparatów znakowanych radioizotopami w monitorowaniu rozwoju chorób; postępów leczenia oraz wdrażania na rynek nowych prekursorów radiofarmaceutycznych. Szczególny nacisk położony zostanie na interdyscyplinarny charakter prowadzonych prac oraz potencjalne obszary współpracy i dalszego rozwoju

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Temat: Wykład prof. Rogulskiego

Czas: 2024-11-18 13:00 ~ 2024-11-18 14:30 (UTC+01:00)

Lokalizacja: MewaMed

ID: 37108

Hasło: 408547

 

Dołącz do wideokonferencji:

1) Kliknij tutaj, aby dołączyć z poziomu przeglądarki.

2) Dołącz z zarejestrowanego urządzenia Yealink,dostęp do konferencji jednym przyciskiem lub bezpośrednie wybranie ID konferencji.

3) Lub wybierz domenę lub adresy IP,a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami głosowymi, aby wprowadzić ID konferencji i hasło,i zakończ klawiszem #.Domena lub adresy IP:

   SIP: 148.81.119.24
   H.323: 148.81.119.24

4) System pomieszczeń SIP,wybierz 37108**408547@148.81.119.24

5) System pomieszczenia H.323,wybierz 37108**408547@148.81.119.24

6) Skype for Business (Lync): https://vct.wim.mil.pl/user/extend/mail/sfb?code=rIUBGWsoPcAKS0fNbodF2bTpMWogQqPwrQorYwejuJU=

 

Wojskowy Instytut Medyczny Państwowy Instytut Badawczy

https://vct.wim.mil.pl