Przejdź do menu Przejdź do treści
Krajowa Sieć Kardiologiczna
Krajowa sieć kardiologiczna, program pilotażowy

Program Sieci Kardiologicznej skierowany jest do pacjentów z 7 województw, którzy posiadają zdiagnozowane jedno z czterech rozpoznań wstępnych: nadciśnienie tętnicze oporne i wtórne, niewydolność serca, nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu i przewodzenia, wady serca zastawkowe.

 

 

logo Krajowej Sieci Kardiologicznej

 

Ogólnopolska Infolinia Kardiologiczna

czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00

Telefon: 22 34 34 700

 

Przeczytaj więcej na temat: Krajowej Sieci Kardiologicznej

 

Decyzję o zgłoszeniu do diagnostyki i leczenia w ramach Sieci Kardiologicznej dokonuje lekarz w przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, poradni kardiologicznej, oddziale o profilu kardiologicznym lub chorób wewnętrznych, który ma podpisane Porozumienie o współpracy. Następnie przeprowadzana jest kwalifikacja do programu przez lekarza specjalistę we współpracującej przychodni kardiologicznej. Po zgłoszeniu pacjenta do programu, przeprowadzana jest kwalifikacja w poradni kardiologicznej. Pierwsza wizyta u kardiologa, co do zasady, powinna być zrealizowana w ciągu 30 dni od zgłoszenia do programu.

Przystąpienie do programu pilotażowego dostępne jest dla pacjentów, którzy: 

  • Są pełnoletni
  • Posiadają aktualne ubezpieczenie zdrowotne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia
  • Mają wstępne rozpoznanie jednej z czterech jednostek chorobowych
  • Spełniają kryteria włączenia do programu pilotażowego określone w wytycznych
  • Wyrazili formalnie zgodę na udział w pilotażu, przekazywanie danych teleadresowych oraz medycznych pomiędzy placówkami uczestniczącymi w programie pilotażowym. Zgoda jest udzielana po zapoznaniu się przez Pacjenta z warunkami udziału w programie pilotażowym na pierwszej wizycie (podczas zgłoszenia lub kwalifikacji do programu).

Udział w programie nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów