Przejdź do menu Przejdź do treści

Przyjęcia planowe

Przyjęcia planowe to przyjęcia z ustalonym wcześniej terminem przyjęcia do szpitala.

Przyjęcie do szpitala odbywa się za pomocą elektronicznego systemu kolejkowania [numerkomatu], który znajduje się na parterze budynku głównego Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego. W oddziale czekają na Państwa cztery stanowiska przyjęć oraz punkt przyjmowania opłat.

Oddział Przyjęć posiada osobne wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych z możliwością podjazdu ambulansów i samochodów prywatnych.

Schemat dojścia do Oddziału Przyjęć

Aby dotrzeć do Oddziału Przyjęć najlepiej wejść na teren szpitala bramą od ulicy Szaserów. Następnie kierując się na wprost dojść do budynku głównego. Wejść przez wejście główne w budynku głównym, przejść prosto przez cały hall mijając po prawej stronie punkt informacyjny kierując się do wyjścia na dziedziniec. Po wyjściu z budynku schodami lub rampą przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością ruchową zejść na dziedziniec. Wejście znajduje się po lewej stronie dziedzińca na godzinie 10.

Odział Przyjęć

Szaserów 128, Warszawa – zobacz na mapie

Budynek główny,

Parter Łącznik E1 E2

Zobacz Plan szpitala

oddział przyjęć wojskowy instytut medyczny mapka

Rejestracja i Przyjęcia Pacjentów

tel. 261 818 396

tel./faks 261 816 975

Pielęgniarka Oddziałowa

tel. 261 816 292

Sekretariat

tel. 261 817 256

tel./faks 261 817 256

W trybie planowanego przyjęcia(z ustalonym terminem przyjęcia) do szpitala Pacjent zobowiązany jest posiadać wymagane dokumenty i niezbędne rzeczy codziennego użytku, mogące przydać się podczas pobytu w szpitalu.

 

Niezbędne dokumenty:

    • Skierowanie do szpitala
    • Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość Pacjenta i jego kserokopię,
    • Dokument potwierdzający aktualne ubezpieczenie zdrowotne (ważne 1 miesiąc) i jego kserokopię.
    • Dokumentację medyczną i wyniki badań z dotychczasowego leczenia (jeśli pacjent takie posiada).

Niezbędne rzeczy, które należy zabrać z sobą do szpitala:

    • piżama, szlafrok
    • obuwie domowe (klapki)
    • przybory toaletowe

W ramach umowy o koordynacji Obywatele Unii Europejskiej, Obywatele EFTA zobowiązani są posiadać:

    • Skierowanie do szpitala,
    • Paszport i jego kserokopię,
    • Adres zamieszkania w państwie Unijnym,
    • Kartę EKUZ,
    • Poświadczenie – wydane przez NFZ,
    • Zaświadczenie – formularze z serii E.

Wojskowy Instytut Medyczny, w strukturze którego znajduje się Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Obrony Narodowej, jest spadkobiercą Centralnego Szpitala Klinicznego Wojskowej Akademii Medycznej.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 11.03.2022 r. o obronie Ojczyzny żołnierzom zawodowym i żołnierzom OT pełniącym terytorialną służbę wojskową przysługuje prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, udzielanych w podmiotach leczniczych, dla których podmiotem tworzącym jest Minister Obrony Narodowej oraz przez niego nadzorowanych.

 

Dokumentem uprawniającym do korzystania poza kolejnością z prawa do świadczeń opieki zdrowotnej jest legitymacja służbowa stwierdzająca pełnienie zawodowej służby wojskowej lub terytorialnej służby wojskowej, wydana przez właściwy organ.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska weteranów poszkodowanych Wojskowy Instytut Medyczny zachęca weteranów do skorzystania z kompleksowej pomocy w Centrum Leczenia Weterana, które działa na terenie Instytutu.
Centrum zapewnia profesjonalną i kompleksową opiekę nad weteranami poszkodowanymi poprzez usprawnienie dostępu do opieki zdrowotnej weteranom poszkodowanym w działaniach poza granicami państwa.

Pacjenci przyjmowani są w trybie pilnym i planowym według wykazu w Listach Pacjentów Oczekujących.

Świadczenia zdrowotne dla pacjentów ubezpieczonych, realizowane w Wojskowym Instytucie Medycznym są w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia na podstawie zawartych umów.

Szpital jest placówką wieloprofilową, nowocześnie wyposażoną, zatrudniającą wykwalifikowaną kadrę. Posiada zarówno lecznictwo otwarte, jak i zamknięte. Kliniki i pracownie wyposażone są w nowoczesną aparaturę diagnostyczną.