Lider projektu DIAGNOTROP
Konsorcjum WIM-PIB
Projekt realizowany jest przez konsorcjum naukowo-przemysłowe, w skład którego wchodzą podmioty krajowe. Liderem projektu jest Wojskowy Instytut Medyczny (WIM), który jako instytut badawczy nadzorowany przez Ministra Obrony Narodowej, aktywnie wspiera rozwój zawodowy lekarzy i kształci kadry wojskowej służby zdrowia w odpowiedzi na potrzeby armii.
„Podstawowe filary Wojskowego Instytutu Medycznego to nauka, usługi medyczne i dydaktyka. Instytut realizuje projekty naukowo-badawcze i infrastrukturalne finansowane ze źródeł krajowych, środków UE i międzynarodowych, które wykraczają poza zakres badań podstawowych i mają na celu wytworzenie praktycznych, namacalnych efektów, w tym patentów. WIM od lat z sukcesem współpracuje z innymi instytucjami na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia publicznego. Przykładem mogą być takie projekty jak: AFGAN, AMULET, MILGEOMED, MEWA-MED, SWD-EwaMed.”
Konsorcjanci projektu DIAGNOTROP
-
Politechnika Warszawska, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii „CEZAMAT”
jest wiodącym pionierem w zakresie biotechnologii medycznej oraz diagnostyki medycznej. Ośrodek specjalizuje się w konstrukcji biosensorów, biotestów oraz mikroprzepływowych układów analitycznych typu lab-on-a-chip, które wykorzystywane są w badaniach biologicznych, klinicznych i środowiskowych. Kadra naukowa CEZAMAT PW posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, modelowaniu oraz wytwarzaniu mikrosystemów z użyciem termoplastycznych tworzyw sztucznych oraz innych materiałów, w tym: szkła, celulozy i jej pochodnych oraz folii.
-
Uniwersytet Łódzki
to jeden z większych ośrodków naukowo-akademickich w Polsce plasujący się w rankingu „QS World University Rankings”. Uniwersytet Łódzki tworzy zespół ambitnych ludzi a interdyscyplinarność badań odpowiada na potrzeby społeczeństwa, gospodarki, biznesu i medycyny. Priorytetem dla Uniwersytetu jest dążenie do doskonałości naukowej przez stałe podnoszenie potencjału badawczego.
-
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego (WAT)
to jedna z bardziej prestiżowych wojskowo-cywilnych uczelni akademickich w Polsce, jako otwarty uniwersytet techniczny, służy Siłom Zbrojnym RP, nauce, gospodarce i społeczeństwu poprzez kształcenie podchorążych i studentów, rozwój kadry naukowo-dydaktycznej. WAT jest zapleczem eksperckim i badawczym Ministerstwa Obrony Narodowej i innych resortów w zakresie prac rozwojowych w obszarach nauk ścisłych, technicznych i społecznych, a w szczególności w zakresie techniki wojskowej i technologii bezpieczeństwa. Akademia współpracuje z uczelniami i instytutami zagranicznymi z ponad 20 krajów Europy, Azji i Ameryki.
-
Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk (IITD)
został powołany przez Polską Akademię Nauk, a działalność naukowa realizowana jest w ponad 20 laboratoriach i zakładach badawczych. IITD PAN inwestuje w infrastrukturę informatyczną realizując szereg projektów badawczych, w których stosuje się algorytmy uczenia maszynowego do analizy danych biologicznych. W instytucie znajdują się laboratoria umożliwiające pracę nad większością aktualnych problemów z zakresu biologii i medycyny.
-
Dynamic Safety Corporation sp.z.o.o. (DSC)
od ponad 20 lat dostarcza kompleksowe usługi i wdraża zaawansowania technologiczne w oparciu o techniki rzeczywistości wirtualnej bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży IT. DSC specjalizuje się w tworzeniu wirtualnych systemów szkolno-treningowych i budowaniem kompletnych demonstracyjnych modułów szkoleniowych wraz ze środowiskiem wirtualnej rzeczywistości.