Przejdź do menu Przejdź do treści

Mgła covidowa to zespół objawów neurologicznych, takich jak zaburzenia pamięci, uwagi, koncentracji, orientacji oraz spowolnienie myślenia, które mogą się pojawić w następstwie COVID-19. Objawy mogą utrzymywać się przez kilka tygodni lub nawet kilkanaście miesięcy po wyzdrowieniu, utrudniając codzienne funkcjonowanie.

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza osoby po udokumentowanym przebyciu COVID-19, które zauważyły u siebie utrudniające funkcjonowanie: zaburzenia pamięci, uwagi, koncentracji oraz myślenia do bezpłatnego udziału w badaniu klinicznym COVMENT. Badanie ma na celu ocenę skuteczności leku przeciwdepresyjnego (tianeptyny) w porównaniu z placebo w leczeniu objawów mgły covidowej.

W badaniu oceniana jest skuteczność nowej terapii mgły covidowej, opracowanej przez zespół pod kierownictwem płk prof. dr hab. n. med. A. Lubasa – kierownika badania i dr hab. n. med. A. Klimkiewicz – głównego badacza.

 

Badanie ma charakter niekomercyjny i jest finansowane przez Agencję Badań Medycznych.

Kontakt w sprawie udziału w badaniu

Telefon: 885 707 766

e-mail: covment@wim.mil.pl

Tytuł badania: Randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania tianeptyny w leczeniu objawów mgły covidowej u pacjentów po przebytym COVID-19 z badaniem patofizjologii zjawiska za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej, parametrów biochemicznych, immunologicznych oraz elektrofizjologicznych (COVMENT). Nr umowy o dofinansowanie z Agencją Badań Medycznych: 2021/ABM/02/00019 – 00.

Aktualności