Przejdź do menu Przejdź do treści

Badania kliniczne

Koordynator Badań Klinicznych
Katarzyna Karsznia

Telefon: 665707191

Kontakt email: kkarsznia(at)wim.mil.pl

Poniżej zamieszczamy listę aktualnie prowadzonych badań.

Oferujemy chorym udział w badaniach klinicznych z nowymi lekami.

Więcej informacji o badaniach klincznych znajdziecie Państwo w Interaktywnej Bazie Badań Klinicznych (iBBK) na stronie www.ibbk.pl

Akronim badania lub numer protokołu: 221530

rak głowa/szyja

Randomizowane, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, kontrolowane placebo badanie fazy III oceniające dostarlimab jako leczenie sekwencyjne po chemioradioterapii u pacjentów z miejscowo zaawansowanym nieoperacyjnym rakiem płaskonabłonkowym głowy i szyi.

Akronim badania lub numer protokołu: 20210081

przerzutowy rak jelita grubego

Wieloośrodkowe, randomizowane badanie III fazy, prowadzone metodą otwartej próby z aktywną grupą kontrolną, prowadzone w celu oceny zastosowania sotorasibu, panitumumabu i FOLFIRI w porównaniu z FOLFIRI z bewacyzumabem lub bez niego u wcześniej nieleczonych pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego z mutacją G12C w genie KRAS.

 

Akronim badania lub numer protokołu: SGNTUC-029

rak jelita grubego

Randomizowane, prowadzone metodą otwartej próby badanie fazy III dotyczące stosowania tukatynibu w skojarzeniu z trastuzumabem i mFOLFOX6 w porównaniu z mFOLFOX6 podawanym w monoterapii lub w skojarzeniu z cetuksymabem lub bewacyzumabem w ramach leczenia pierwszego rzutu u pacjentów z HER2- dodatnim przerzutowym rakiem jelita grubego.

Akronim badania lub numer protokołu: STML-ELA-0222

rak piersi

Badanie parasolowe fazy Ib/II prowadzone metodą otwartej próby w celu oceny bezpieczeństwa stosowania i skuteczności elacestrantu w różnych skojarzeniach u pacjentów z przerzutowym rakiem piersi (ELEVATE).

 

Akronim badania lub numer protokołu: DB-1303-O-3002

rak piersi

Randomizowane, wieloośrodkowe badanie fazy III prowadzone metodą otwartej próby oceniające stosowanie leku DB-1303 w porównaniu z chemioterapią wybraną przez badacza u pacjentów z przerzutowym rakiem piersi z małą ekspresją receptora ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu 2 (HER2) i ekspresją receptorów hormonalnych (HR+), u których wystąpiła progresja choroby podczas terapii hormonalnej (DYNASTY-Breast02).

 

Akronim badania lub numer protokołu: GLSI-21-01

rak piersi

Randomizowane, wieloośrodkowe, kontrolowane placebo, badanie fazy 3 mające na celu ocenę bezpieczeństwa i skuteczności stosowania HER2/neu peptydu GLSI-100 (GP2 + GM-CSF) u pacjentek z HER2/neu dodatnim i z chorobą resztkową lub z grupy wysokiego ryzyka PCR po neoadjuwantowej i pooperacyjnej terapii adjuwantowej opartej na trastuzumabie (FLAMINGO-01).

Akronim badania lub numer protokołu: SMT112-3003

rak płuc

Randomizowane, kontrolowane, wieloregionalne badanie fazy III dotyczące stosowania iwonescymabu w skojarzeniu z chemioterapią w porównaniu z pembrolizumabem w skojarzeniu z chemioterapią w leczeniu pierwszego rzutu przerzutowego płaskonabłonkowego niedrobnokomórkowego raka płuca (HARMONi-3).

 

Akronim badania lub numer protokołu: IPH 5201-201

rak płuc

Badanie II fazy wieloośrodkowe, otwarte, nierandomizowane, dotyczące leczenia neoadjuwantowego i adjuwantowego przy użyciu IPH5201 i durwalumabu u pacjentów z resekcyjnym, wczesnym stadium (II do IIIA) niedrobnokomórkowego raka płuca (MATISSE).

Akronim badania lub numer protokołu: D9802C00001

rak przełyk/żołądek

Wieloośrodkowe, prowadzone metodą otwartej próby, zaślepione dla Sponsora, randomizowane badanie III fazy porównujące AZD0901 w monoterapii z terapią zgodną z wyborem badacza u pacjentów w drugiej lub kolejnej linii leczenia zaawansowanego/przerzutowego raka gruczołowego żołądka lub połączenia przełykowo-żołądkowego wykazującego ekspresję białka Klaudyny 18.2.